Planowanie miesiąca w Bullet Journal – październik 2017

Doodlownik-plan-bullet-journal-pazdziernik-2017

Wrzesień zazwyczaj stanowi dla mnie przedłużenie wakacyjnych miesięcy, których zwieńczeniem są moje urodziny. Często w tym czasie udaję się także na urlop, przez co powrót do jesiennej polskiej rzeczywistości bywa trudny i obfituje w długie listy zadań. ; )

Dlatego też widok października staram się maksymalnie uprościć, zostawiając tylko to co najważniejsze. Z reguły wykorzystuję także naklejki, by uatrakcyjnić wygląd rozkładówki, a jednocześnie przyspieszyć proces planowania nowego miesiąca.

Jak planuję swój miesiąc?

Przeważnie rysuję tabelkę, w której pionowo rozpisuje poszczególne daty, dni tygodnia. Każda z kolumn dotyczy innej strefy mojego życia – prywatnej oraz służbowej. W ten sposób, jeśli pod tym samym terminem mam 2 spotkania, łatwiej mi objąć wzrokiem czego one dotyczą. Na drugiej kartce dodałam minimalistyczną nazwę miesiąca przy użyciu brush pena Pentel Touch w kolorze pomarańczowym. Poniżej zostawiłam miejsce na zadania bez konkretnej daty. Wokół napisu przykleiłam naklejki z jesiennym motywem dyni, kasztanów oraz liści. Całość obrazuje poniższy film:

Oprócz planowania miesiąca w moim Bullet Journal, wykorzystuję od niedawna również oddzielny kalendarz miesiąca, do którego wpisuję wyzwania rysunkowe albo daty publikacji postów na bloga i You Tube. Jako, że wielu z Was spodobał się mój kalendarz na wrzesień, postanowiłam podtrzymać tę tradycję : ) Poniżej oddaję w Wasze ręce kalendarz na październik do pobrania i samodzielnego wydruku. Całkowicie za darmo, do użytku prywatnego. Planner jest czarno-biały, po to aby każda z Was mogła go ozdobić wedle uznania.

Kalendarz do druku 10-2017

 

Jeśli jesteście ciekawi jaki wyglądał proces twórczy, zapraszam do filmu poniżej:

 

Do stworzenia plannera oraz widoku miesiąca w Bullet Journal użyłam:

  • cienkopisu Tombow MONO drawing pen 03 i 05
  • brush peny Pentel Touch – pomarańczowy i zielony
  • brush pen Bimoji Large
  • brush pen Sakura KOI
  • notes ze sklepu Devangari Art

 

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba kalendarz i jak wyglądają Wasze rozkładówki miesiąca!

Jeśli oznaczycie mnie w social mediach (@doodlownik) będę mogła zobaczyć efekty Waszych działań, których jestem bardzo ciekawa : )

 

 

 

Jeśli podoba Ci się post, zajrzyj także tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *