Dlaczego warto być wdzięcznym?

Doodlownik-lista-wdziecznosci-wklejka-do-bullet-journal

W codziennym pędzie, problemach, kredytach, kłopotach finansowych i osobistych, trudno dostrzec jak wiele dobra nas dotyka. Warto jednak czasem, mimo przeciwności losu, rozejrzeć się dookoła i zastanowić nad tym co mamy.

Czym jest wdzięczność?

Powstało wiele książek oraz badań dotyczących naszych nawyków i ich wpływu na nasze życie. Jednak najczęściej naszą wiedzę kierujemy ku wykorzystaniu ich w pracy, produktywności i jeszcze większej efektywności w naszej organizacji czasu. A gdyby tak okazało się, że poprzez nawyki możemy zbudować sobie naprawdę szczęśliwe życie? Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale to w jakim jesteś nastroju wpływa na całość Twojego dnia. Twój dzień z kolei ma wpływ na tydzień, tydzień na miesiąc, miesiące na lata. Okazuje się, że to co serwujesz sobie w swojej głowie na co dzień ma dalekosiężny wpływ na Twoje życie.

Twój mózg przyjmuje każde Twoje stwierdzenie za pewnik. Dlatego też tak ważne jest to czym go karmisz i na co skupiasz największą uwagę. Oczywiście trudno nie myśleć o ciężkich sytuacjach w naszym życiu, ale z pewności istnieje coś dobrego, choćby jedna rzecz, sytuacja, chwila, w ciągu dnia, za którą możemy być wdzięczni. Możesz być wdzięczna za wszystko co masz. Za to, że nie pada gdy masz ochotę pojeździć na rowerze. Za to, że jesteś zdrowa. Za to, że oczy, dzięki którym jesteś w stanie czytać te słowa.

W filmie użyte zostały: cienkopis Faber Castell 0,3, Pentel Touch Czarny, notes i bloczek ze sklepu Devangari Art

Jak zacząć być wdzięcznym?

Siła wdzięczności jest niedoceniana. Nikt nie uczy nas jej w szkole i nie sugeruje, że możemy wybierać świadomie pozytywy, budując tym samym naszą postawę życiową. Każdą sytuację czy doświadczenie możesz przecież interpretować inaczej i znaleźć w niej pozytywy. Wszystko zależy od Ciebie!

Ćwiczenie uważności i wdzięczności wzmacnia się, kiedy połączymy je ze spisywaniem naszych przemyśleń. Dlatego też warto stworzyć sobie listę, którą sukcesywnie np. każdego wieczoru bądź poranka będziemy uzupełniać. Nie musimy skakać od razu na głęboką wodę. Wystarczy napisać 1 zdanie dziennie, określając za co możemy być wdzięczni.

Gwarantuję Ci, że efekty w swoim samopoczuciu odczujesz już po tygodniu. Natomiast czytając swoje zapiski z całego miesiąca zobaczysz ile dobra i małych radości doświadczasz. Jest to naprawdę niesamowite i dlatego na zachętę postanowiłam udostępnić Ci, całkowicie za darmo, grafikę do wydrukowania i wklejenia np. do Twojego Bullet Journal. Jest ona przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego. Mam nadzieję, że Ci się spodoba i zmotywuje do działania : )

Lista wdzięczności do wydrukowania

 

Podejmiecie wyzwanie? Spróbujecie być wdzięczni przez najbliższy tydzień i uzupełniać to przy pomocy listy wdzięczności?

 

Jeśli podoba Ci się post, zajrzyj także tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *